+90 212 871 02 58

Yetersiz Veya Aşırı Anlaşmaların İptalinin İstenmesi


 

Trafik Kazalarında Zarar Gerçekleştikten Sonra Yapılan Yetersiz

Veya Aşırı Anlaşmaların İptalinin İstenmesiimage32

 

Karayolları Trafik Kanunu’nun 111. Maddesine göre, kanuna tabi kişiler arasında hukuki sorumluluğu kaldıran ya da daraltan anlaşmaların geçersiz olacağı, aynı zamanda, kazadan sonra ödenen tazminat miktarlarının yetersiz veya fahiş oranda olduğunun tespiti halinde, yapılan anlaşmanın iki yıl içinde iptalinin istenebileceği kabul edilmiştir.

Yasanın tazminat miktarına ilişkin anlaşmaların iptaline yönelik dava için öngörülen iki yıllık süre bir “hak düşümü” süresidir. Bu süre, anlaşma ve uzlaşmanın yapıldığı günden işlemeye başlar.

Trafik kazası sonucunda Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat talep eden kişilerin, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Esenyurt, Küçükçekmece, Avcılar, Bakırköy, Silivri, Çatalca ve İstanbul Avrupa yakası bölgelerinde faaliyet gösteren Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat Avukatlık Büroları arasında bulunan Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat Avukatlık Büromuzun Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat konularında uzman ve deneyimli Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat avukatı ve Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat avukatları vasıtasıyla dava ve icra takibi hizmeti verilerek, alacakların/hakların elde edilmesi sağlanmaktadır.