+90 212 871 02 58

Trafik Kazasından Doğan Davalarda Faiz


 

 

Trafik Kazasından Doğan Davalarda Faizimage16

Trafik kazalarından doğan davalarda faiz başlangıç tarihi, haksız fiilden kaynaklanan davalarda faiz başlangıç tarihi gibi olay tarihidir.

Açılan tazminat davasında, trafik kaza tarihinden itibaren faiz talep edilmesi halinde, Mahkeme, kaza tarihinden itibaren faize hükmedecektir.

Trafik kazasında doğan davalarda uygulanacak faiz oranı, yasal faizdir.

Tazminat talep eden tarafında ticaret şirketi olması halinde, ticari işlerde uygulanan faiz uygulanacaktır.

Trafik kazasından doğan davalara bakan mahkeme, faiz başlangıç zamanına ve faiz miktarına karar verirken, davacının talebi ile bağlı olacak olması sebebiyle, bu iki hususun dikkatli şekilde dilekçeye eklenmesi gerekmektedir.

Trafik kazası sonucunda Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat talep eden kişilerin, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Esenyurt, Küçükçekmece, Avcılar, Bakırköy, Silivri, Çatalca ve İstanbul Avrupa yakası bölgelerinde faaliyet gösteren Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat Avukatlık Büroları arasında bulunan Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat Avukatlık Büromuzun Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat konularında uzman ve deneyimli Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat avukatı ve Trafik Kazası Sonucu Maddi ve Manevi Tazminat avukatları vasıtasıyla dava ve icra takibi hizmeti verilerek, alacakların/hakların elde edilmesi sağlanmaktadır.